EN / DE / FR / RU 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
Kontaktai
Informacija lankytojui
Ekspozicija
Istorijos fragmentai
Muziejaus atidarymo
iškilmės
   

Nauja! Ekspozicija „Savanorystė krašto gynyboje“ Išsamiau »


Edukacinė programa „Savanorystė krašto gynyboje“ (Altruizmas, auka ar žmogaus savivertės barometras?) Išsamiau »Edukacinė programa „Jaunasis karys“. Išsamiau »


Lietuvos integrali muziejų
informacinė sistema (LIMIS)Vilniuje eksponuojama Lietuvos kariuomenės karinė technika

Nauja! Ekspozicija „Savanorystė krašto gynyboje“. Nuotr. Artūro Užgalio
Pirmieji lankytojai muziejuje
Pirmieji lankytojai muziejuje. Nuotr. Artūro Užgalio

Nuotr. Artūro Užgalio

Nuotr. Artūro Užgalio 
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas (dešinėje) ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis (kairėje) perkerpa muziejaus atidarymo juostelę
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas (dešinėje) ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis (kairėje) perkerpa muziejaus atidarymo juostelę. Nuotr. Artūro Užgalio

karo technikos Vilniaus skyrius

Kontaktai
Adresas: Olandų g. 21 A,  LT-01100 Vilnius.
Tel. (8 ~ 5) 269 76 98, (8 ~ 5) 261 96 06.
Vedėjas – dim. mjr. Virgilijus Kudrauskas.

Informacija lankytojui

Darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 10–17 val. 

Lankymas ir ekskursijos nemokami

Ekspozicija
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius atidarytas 2008 m. lapkričio 4 d. Jame  eksponuojami Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžiai, atspindintys laikotarpį nuo 1990 m. iki šių dienų. Ekspozicijoje lankytojai gali pamatyti pabūklą, katerį, motociklų, įvairios ratinės ir vikšrinės technikos: šarvuočių, mažųjų visureigių, benzinvežių, tankus T-55 ir T-72, kuriuos 2006 m. muziejui padovanojo Lenkijos gynybos ministerija. Tankai T-72 buvo panaudoti 1991-ųjų sausį šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą.

Nauja! Ekspozicija „Savanorystė krašto gynyboje“
Vytauto Didžiojo karo muziejaus karo technikos skyriuje Vilniuje atidaryta nauja ekspozicija „Savanorystė krašto gynyboje“ Mūsų tautai niekada nebuvo svetima savanorystės idėja. Jos vedami, Tėvynės ginti ėjo įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir politinių pažiūrų žmonės. Laisvės kovų epocha tapatinama su XVIII a. pabaigos–XX a. pabaigos įvykiais: sukilimais, Nepriklausomybės kovomis, antisovietiniu ir antinaciniu rezistenciniu pasipriešinimu. Priešinantis ginklu, žodžiu, spauda ir tikėjimu, stengtasi išsivaduoti iš kaimyninių šalių įtakos, iškovoti ir įtvirtinti savos valstybės nepriklausomybę. Jau tada suvokta, kad, trūkstant reguliariosios kariuomenės, ją sėkmingai gali papildyti ar pakeisti savanorių daliniai. Savanoriška parama, skatinama ištikimybės ir pasiaukojimo, labai reikšminga, nes remiasi ne tik fizine jėga, bet ir vertybėmis bei įsitikinimais. Nuolatinės nesėkmės ne tik nepalaužė mūsų tautos, bet ir subrandino ją vėlesniems žygiams. Lietuva, pasiaukojamai remiama savo piliečių, sugebėjo atsilaikyti. Laisvės kovos, įprasminusios pačius sunkiausius fizinius ir emocinius išgyvenimus, buvo kulminacija. Nuo jų priklausė Tėvynės prestižas, garbė, artimųjų laisvė, tautinės kultūros sėkmė. Didžiavimasis savo praeitimi yra mūsų stiprybė ir privalumas, tad neleiskime nukeliauti užmarštin tiems, kurie kovojo dėl šalies laisvės. Kad vis dar esame ir turime savo valstybę, padėkokime jiems, savanoriams. Kviečiame apžiūrėti naująją ekspoziciją, kurią Jums pristatys muziejaus darbuotojai. 

Istorijos fragmentai
Teritorija Olandų gatvėje kariškiams priklauso nuo XVIII a. pab. Iš pradžių čia buvo parako ir ginklų saugykla. 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. jie priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai išėjus įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė.
2008 m. lapkričio 4 d. atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius.

Muziejaus atidarymo iškilmės
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyriaus ekspozicija atidaryta 2008 m. lapkričio 4 d.
Krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriui plk. ltn. dr. Gintautui Surgailiui perkirpus atidarymo juostelę, užgrojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro bigbendas, nuaidėjo senovinio pabūklo salvės, Lietuvos kariuomenės orkestras atliko „defilė“ programą. Naująjį muziejaus skyrių palaimino Vilniaus regiono kapelionas kpt. Pavelas Paukšto. Sveikinimo kalbas sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdas Tutkus, Lietuvos Vyriausybės patarėjas Stasys Brundza. Tris salves iš senovinio pabūklo iššovė VDKM Karo technikos Vilniaus skyriaus vyr. muziejininkas ats. mjr. Gediminas Trakimas.
„Kariuomenė – kaip gyvas organizmas, jis nuolatos keičiasi. Pradėję praktiškai nuo nulio ir kai kurios dovanotos technikos, pastaraisiais metais ją palaipsniui keičiame ir pereiname prie naujų modernių ginklų ir technikos“ – sakė krašto apsaugos ministras, prieš atidarymą lankydamasis kuriamo muziejaus teritorijoje. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, prieš atidarymą apžiūrėdamas muziejaus teritorijoje vykstančius parengiamuosius darbus ir pirmuosius eksponatus sakė: „Šalies gynyba – tai ne ginklas rankoje. Ji prasideda nuo natūralaus domėjimosi kariniais dalykais, jų pamatymo, žinojimo, kaip tai atrodo, veikia ir kam tai naudojama.“

 

Dalintis:
 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2015.08.19
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute