EN / DE / FR / RU 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
Kontaktai
Informacija lankytojui
Ekspozicija
Dvaro skulptūros
Kultūrinė, šviečiamoji
veikla
Renginių archyvas
   
 
Turite išmanųjį telefoną? Tuomet kviečiame Jus išbandyti specialiai Burbiškio dvarui sukurtą mobiliąją aplikaciją. Išsamiau »
Burbiškio dvaro rūmai

Burbiškio dvaro rūmai

Burbiškio dvaro parkas

Burbiškio dvaro arklidė

Burbiškio dvaras. Liūtų tiltas

Burbiškio dvaro ledainė

A. Mickevičiaus paminklas. Antrame plane – rūmai

burbiškio dvaro istorijos ekspozicija

Kontaktai
Adresas: Burbiškio kaimas, Pakalniškių sen., Radviliškio rajonas.
Tel. (8 ~ 422) 42 001.

Informacija lankytojui

Darbo laikas
Balandžio 1 d. – spalio 31 d.:
antradieniais – sekmadieniais 9–18 val.
lapkričio 1 d. – kovo 31 d.
antradieniais – šeštadieniais 8–17 val.

Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 6 Lt (1,74 €);
moksleiviams, studentams, neįgaliesiems – 3 Lt (0,87 €);
ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai.
Teikiamos paslaugos ir įkainiai

Ekspozicija
Burbiškio dvaro istorijos ekspozicija įkurta sename Baženskių dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Peizažinio tipo dvaro parkas, užimantis 28 ha pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą, todėl primena tvirtovę. Atstatytame rūmų svečių korpuse rengiami svečių namai, rūmų verandoje įrengta dvaro istorijos ekspozicija. Parke gausu skulptoriaus Kazimiero Uliansko darbų: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas (pastatytas 1911 m.), Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas (pastatytas 1912 m.), Šv. M. Marijos skulptūra, didingi parko vartai, liūtų tiltas. Parke įrengti takai, tvenkinių salos sujungtos 12 tiltelių. Parko gėlių daigyne auga įvairių augalų kolekcijos. Dvare vyksta restauravimo darbai.

Burbiškio dvaro skulptūros
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas;
Poeto Adomo Mickevičiaus paminklas;
Dievo Motinos skulptūra „Nekalto prasidėjimo Marija“;
Liūtų skulptūros;
Fauno skulptūra „Velniukas“;
Nimfos skulptūra, undinė;
Baženskių šeimos biustai;
Baženskių šeimos herbai;
Bareljefai;
Dvaro svirno skulptūra.

Iš visų Radviliškio rajone esančių dvarų Burbiškio dvare XX a. pr. buvo sukaupta bene daugiausia meno vertybių. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame stat paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dauguma meno vertybių dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). M. Baženskis dvarą paveldėjo 1903 m. po tėvo Mykolo-Ignoto Baženskio mirties (mirė 1902 m.). Dvarininkas M. Baženskis jaunystėje mokėsi Rygoje, vėliau buvo išsiųstas mokytis Į Galiciją, po to studijavo agronomijos mokslus Leipcige. Pasižymėjo romantiškomis aspiracijomis, dievino kompozitorių Štrausą ir labai mėgo skaityti poeto Adomo Mickevičiaus poemas. O jose buvo plačiai aprašyta Lietuvos praeitis, lietuvių kovos su kryžiuočiais. Garsaus ir mylimo poeto kūryba pažadino domėjimąsi istorija, Lietuvos praeitimi ir senove. Dar tebesimokydamas toli nuo tėviškės M. Baženskis svajojo, kaip papuošti Burbiškio dvaro parką gražiais meno kūriniais. Baigęs mokslus Vokietijoje jis sugrįžo į Burbiškio dvarą ir pats ėmėsi tvarkyti ūkį. Čia gyvendamas neatsisakė savo sumanymo skulptūromis išgražinti tėvo įrengtą parką. Ieškojo gabaus menininko, galinčio tą jo sumanymą įgyvendinti. 1910 m. M. Baženskis susipažino su jaunu ir gabiu skulptoriumi K. Ulianskiu. Dailininkas 1907 m. buvo baigęs skulptūros mokslus Lenkijoje. Mokėsi Varšuvoje pas skulptorių H. Marcevskį, o Krokuvos dailės akademijoje pas skulptorių Konstantiną Laščką. K. Ulianskis, baigęs mokslus, gyveno Panevėžyje ir dirbo įvairius skulptūros darbus bažnyčioms. M. Baženskiui skulptorių, atrodo, bus rekomendavęs dvarininkas Karpis. Nors galėjo ši pažintis užsimegzti ir per Petrą Vileišį. K. Ulianskis buvo žinomas kaip gabus, darbštus ir kuklus menininkas. Kaip tik tokios savybės labai patiko M. Baženskiui. Šis, kaip ir dera turtingam dvarininkui, tapo mecenatu – pasiėmė skulptorių į kelionę po Italiją. Buvo aplankytos ir kitos Europos šalys. Šios kelionės metu, besilankant žymiausiuose meno centruose, matyt, atsirado susitarimas tarp dvarininko mecenato ir skulptoriaus. Tuomet galėjo būti aptarti ir numatyti ateities darbai, suplanuota skulptūrų išdėstymo parke tvarka, nes 1911 m. Burbiškio dvaro parke jau pastatomas pirmasis paminklas, kuriamos kitos skulptūros.

Kultūrinė, šviečiamoji veikla
Burbiškio dvare rengiamos šventės, muzikos vakarai, konferencijos, seminarai ir kt.

Renginių archyvas
[2012 05 12] Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Išsamiau >
[2011 05 28] Poezijos šventė
[2011 05 07] Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Išsamiau >
[
2010 05 08] Burbiškio dvaro festivalis – Tulpių žydėjimo šventė. Išsamiau > Plakatas > 
[2009 05 08] Burbiškio dvaro festivalis – Tulpių žydėjimo šventė.
Programa >

Lauros Prascevičiūtės ir Gintarės Turskytės nuotraukos

Dalintis:
 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2015.05.13
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute