EN / DE / FR 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
 
Kauno paveikslų galerija | A. Miškinio kolekcijos Rytų meno rinkinio ekspozicija

Algimanto miškinio kolekcijos rytų meno ekspozicija

Parodoje eksponuojama apie 380 vaizduojamosios, dekoratyvinės bei taikomosios dailės darbų. Tai daugiausia Tolimųjų Rytų (Kinijos, Japonijos, Indijos, Birmos, Tibeto, Nepalo, Mongolijos ir kt.) meistrų kūriniai, keletas darbų yra iš Artimųjų Rytų (Irano). Seniausias dirbinys datuojamas IV tūkst. pr. Kr., naujausias – XX a. I p., kolekcijos pagrindą sudaro XIX a. kūriniai. Tačiau itin tiksliai datuoti, nurodyti, kokiai šaliai ir kiek kūrinių gali būti priskirta, šiuo metu dar negalima, kadangi rinkinys išsamiai netyrinėtas.

Parodoje dominuoja dekoratyviniai kaulo dirbiniai, kurie daugiausia vaizduoja populiarius dievus (laimės, ilgaamžiškumo, turto ir pan.), daoistų nemirtinguosius, budistų arhatus ir paprastus žmones kasdieniškose situacijose. Nemažą eksponatų grupę sudaro metalo plastikos dirbiniai: budos, bodisatvos, budizmo mokymo gynėjai, valdovai. Akmens dirbinių grupėje vyrauja kompozicijos iš nefrito. Medžio kūrinių grupę sudaro kinų meistrų atlikti XIX a. drožiniai, vaizduojantys dievus, šventuosius, keliautojus, taip pat trobesių interjero elementai ir kt. Tarp porceliano ir fajanso dirbinių vyrauja taikomosios dailės darbai – buitiniai indai ir vazos, tačiau yra ir dekoratyvinių lėkščių, skulptūrėlių.

Eksponuojami keli skirtingos stilistikos baldai, karpiniai ir kt. Nemažą grupę eksponatų sudaro aliejinės tapybos ir akvarelės darbai ant šilko, popieriaus, taip pat garsių XVIII–XIX a. japonų dailininkų (Utagawos Kunisados, Suzukio Harunobu, Katsushikos Hokusajaus, Utagawos Hiroshigos) ksilografijos.

Papildomą informaciją teikia
Aušra Vasiliauskienė, tel. (8~37) 221789

 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2016.12.13
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute