Į titulinį
LIETUVOS MUZIEJŲ VIRTUALIOS PARODOS

Literatūrinio A. Puškino muziejaus ikonografijos rinkinys

Literatūrinis A.Puškino muziejus įsikūręs autentiškame buvusio Markučių dvaro savininkų – poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus (1835–1905) ir jo žmonos Varvaros Melnikovos Puškinos (1855–1935) sodybos gyvenamajame name (pastatytas apie 1868 m.). Muziejaus rinkinius sudaro autentiški, iki dvaro nacionalizavimo XX a. 4 dešimtmetyje Grigorijui ir Varvarai Puškinams priklausę baldai, buities daiktai, leidiniai, fotografijos, litografijos, tapybos, skulptūros ir kitų žanrų meno kūriniai, šeimos ir buvusio Markučių dvaro archyvo dokumentai.

Virtualioje parodoje eksponuojami fotografijos technika 1839–1939 m. Vilniaus fotografų Mirono ir Leono Butkovskių, Aleksandro Vladyslavo Strauso, Jano Bulhako bei kitų šiame ir kituose šalies ir užsienio miestuose dirbusių fotografų kūriniai – nuotraukos ir foto negatyvai.

Tikimės, kad foto dokumentuose įamžintos asmenybės, kraštovaizdžio fragmentai, įvykiai Jums sudarys galimybę geriau  pažinti XIX a. pab. – XX a. pr. gyvenimą, šio laikotarpio mados, architektūros tendencijas, buitį, buvusio Markučių dvaro savitumą.

Jubiliejinės komisijos poeto A. Puškino 100 gimimo metinėms paminėti Vilniuje grupinis portretas

Katalogas
  © LM ISC LIMIS    Visos teisės saugomos Atnaujinta 2016-10-25