Edukacinės programos vaikams ir moksleiviams

Lietuvos liaudies buities muziejuje:
O kai aš pas promočiutę buvau
Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje (Pakapių sodyba) ir menant mįsles, susipažįstama su supančia aplinka, prosenelių apavu ir išeiginiais drabužiais. Išbandomi kai kurie namų ruošos darbai, senoviniai svėrimo ir matavimo būdai. Vaišinamasi ir žaidžiama. Užsiėmimas vedamas įvairioms amžiaus grupėms visais metų laikais. Daugiau edukacinių užsiėmimų »»»
Tolerancijos centre ir Samuelio Bako muziejuje:
Edukacinis susitikimas „Vaikų auklėjimas tradicinėje žydų šeimoje“ (III dalis)
Kaip vaikams perduoti dvasines vertybes ir ugdyti sąžiningumą, saiko jausmą, kalbos tyrumą? Kaip vaiką paskatinti ir kaip – sudrausminti? Kodėl svarbus laipsniškas vaiko ugdymas? »»»
Prano Domšaičio galerijoje:
Dailėcėlė
Kelionę į dailės pasaulį pradėsime nuo pradžiamokslio – linijų, spalvų ir formų, kurios nuves mus iki grafiko, tapytojo ir skulptoriaus dirbtuvėlių. Čia piešime angliukais, eksperimentuosime su atspalviais, mokysimės pažvelgti į dailės kūrinius kitaip. Daugiau edukacinių programų »»»
Neringos muziejuose:
Vėtrungės uodega
Per vėtrungę, kaip objektą, perteikiama čia egzistavusi žvejybos, kaip išgyvenimo būdo, tradicija. Pagal galimybę supažindinama su tinklų mezgimo amatu. Per ekskursiją susipažinus su Kuršių nerijos istorija, vėtrungių atsiradimo istorija ir reikšme, edukacijos dalyviai įtraukiami į kūrybinę veiklą: akriliniais dažais spalvina medinius vėtrungių modelius, kurie paskui atitenka kaip dovana-suvenyras. Daugiau edukacinių programų »»»
Alytaus kraštotyros muziejuje:
Pasėjau grikį...
Pietų Lietuvos gyventojams grikiai nuo senų laikų buvo labai svarbūs. Užauginti nederlinguose Dzūkijos smėlynuose, jie buvo ne tik maistas, bet ir vaistas. Iš grikių gaminti gardūs, kvapnūs patiekalai, o liaudies medicinoje taip pat be jų neapsieita. Edukacinės programos metu kepama ir vaišinamasi tradiciniu dzūkišku patiekalu – grikine babka. Dalyviai supažindinami su senaisiais grikių apdirbimo įrankiais, naudodami muziejuje turimus eksponatus dalyviai praktiškai išbando tradicinius grikių kelio darbus. Ši programa įtraukta į Kultūros paso renginių kalendorių. Daugiau edukacinių programų »»»
Biržų krašto muziejuje „Sėla“:
Biržai Šiaurės karo sūkuryje
Moksleiviai, pasidalinę į tris „Vėliavas“, naudodami technines priemones, literatūrą, tyrinėdami muziejaus eksponatus renka informaciją apie Biržų kunigaikštystę ir jos valdytojus – kunigaikščius Radvilas, Abiejų Tautų Respublikos elitinę kariuomenės rūšį – husarus, Šiaurės karo padarinius Biržų piliai ir miestui. Kiekviena „Vėliava“ pristato savo darbo rezultatus kitiems moksleiviams. Pamokos trukmė – 1,5 val. Pabaigoje laukia staigmena. Daugiau edukacinių programų »»»
Raseinių krašto istorijos muziejuje:
Sovietinis genocidas Raseinių krašte
Edukaciniai užsiėmimai: Pirmoji sovietinė okupacija; Generolo J. Žemaičio šeimos tragedija; Raseinių kalėjimas Nr. 9 – sovietinio GULAG-o sistemos dalis; Partizano diena... (Prisikėlimo apygardos vadavietės archeologinių radinių pagrindu); „Išveža jau mumis. Sudiev, Lietuva“ (Tremties kelionės aprašymas). Daugiau edukacinių programų »»»
Fotografijos muziejuje:
Edukacinė programa „Šviesos laboratorija“
Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo? Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole“ fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui. Išsamiau »»»
Kauno IX forto muziejuje:
Kauno IX forto muziejus – palanki vieta šeimoms, moksleiviams, organizuotoms grupėms bei pavieniams lankytojams turiningai praleisti laiką ir pažinti istoriją. Muziejuje lankytojai supažindinami su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. Siekiant ugdyti moksleivius, muziejuje parengtos edukacinės programos ir užsiėmimai įvairių klasių mokiniams. Žaidimų ir užduočių pagrindu parengti užsiėmimai praturtina jaunimo istorines ir geografines žinias, lavina orientavimosi gebėjimus. Išsamiau »»»
Vytauto Kasiulio dailės muziejuje:
Edukacinė programa moksleiviams „Fizika dailėje“
Atskiri užsiėmimai supažindins moksleivius su konkrečia tema, pavyzdžiui, skirtingos jėgos, šviesa ir jos sklidimo dėsniai, šiluminiai reiškiniai, medžiagos ir jų savybės ir kt. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai eksperimentuodami įsigilins į įvairius fizikos reiškinius ir įgytas žinias pritaikys praktiškai kurdami savo meninius objektus. Išsamiau »»»
Dailės eksperimentų laboratorija „Įdomieji eksperimentai“
Mes visi norime, kad vaikai išmoktų gerai skaityti, rašyti ir skaičiuoti, tačiau dalintis jausmais ir idėjomis, mokėti bendrauti ir bendradarbiauti, būti kūrybingais įvairiose gyvenimo srityse yra ne mažiau svarbūs dalykai šiuolaikiniame pasaulyje. O šias savybes ugdo menai. Renesanso meistrai tapė realistinius motyvus, modernistai kūrė abstrakčius paveikslus, o šiuolaikiniai menininkai linkę eksperimentuoti naudodami pačias įvairiausias technologijas. Neretai žiūrovas, norėdamas suvokti meno kūrinį, turi pasinerti į meninę erdvę, dalyvauti „kūrybiniame“ žaidime arba „spektaklyje“. Išsamiau »»»
Vilniaus paveikslų galerijoje:
Edukacinė programa nuolatinėje ekspozicijoje „Lietuvos dailė XV  XIX a.“  
Atnaujintoje edukacinėje programoje „Lietuvos dailė XVI–XIX a.“ dalyviai kviečiami į užsiėmimus „Baroko didybė“, „Romantizmo vizijos“, „Klasicizmas – žvilgsnis į antiką“, „Menas, muzika ir kasdienis žymių žmonių gyvenimas XIX amžiuje“ bei pasirinkti kūrybines užduotis arba interaktyvias knygas, kuriose pateikiama papildoma medžiaga apie tam tikro laikotarpio meną, nuotraukų galerijos, užduotys, kryžiažodžiai. Išsamiau »»»
 Laikrodžių muziejuje:
Edukacinė programa „Astronomijos ABC“
1–8 klasių moksleiviams  
Užsiėmimo metu kartu su vaikais išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime  Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Antroje užsiėmimo dalyje įgytas žinias įtvirtinsime, gaminant Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį. Programa pritaikyta skirtingo amžiaus vaikams. Išsamiau »»»
Gimtadienis Laikrodžių muziejuje „Gimiau pačiu laiku“
Įvairaus amžiaus vaikai savo gimtadienio šventę gali organizuoti Laikrodžių muziejuje. Šventės metu visi svečiai kartu pieš, spalvins, žais muziejaus rūmų parke, edukaciniame centre. Jubiliatas, kaip dovaną, gauna šventės dalyvių nupieštus darbelius. Gimtadienio šventės programa sudaroma individualiai, atsižvelgiant į poreikius, išsakytus pageidavimus. Išsamiau »»»
Palangos gintaro muziejuje: 
Muziejuje įgyvendinamos edukacinės programos yra skirtos įvairių amžiaus grupių lankytojams.
Išsamiau »»»
Istorinėje LR Prezidentūroje:
Edukacinės programos
„Jaunojo piliečio pamoka“, „Aprangos kodas Laikinojoje sostinėje“, edukacinis žaidimas „Kokie buvo valstybės vyrai ir moterys šeimoje?“, „Romantika tarpukariu: apie meilę, šeimą ir kitas linksmybes“, protų mūšis „Su valia ir su motoru ryžęsi kariauti orą!“, „Propaganda prieš šimtą metų ir dabar – kaip ją atpažinti?“ Išsamiau »»»
Kauno paveikslų galerijoje:
Skaitymai apie paveikslus
(ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vaikams)
Ar žinojote, kad paveikslus galima skaityti tarsi knygas? Pasirodo tai visiškai įmanoma, nes paveikslas gali virsti eilėračių knyga, pasaka ar net romanu. Programos metu mažieji lankytojai pasiklausę Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Dingęs paveikslas“ istorijų, vėliau patys eis ieškoti ir bandys perskaityti meno kūriniuose užkoduotus pasakojimus. Išsamiau »»»
Geležinkelių muziejuje:
Muziejaus ekspozicijoje. Nuotr. Alekso PielikioEdukacinės programos
Išsamiau  »»»
Kauno tvirtovės VII forte:
Programos yra skirtos moksleiviams ir ne tik jiems.
Išsamiau »»»
Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje:
Edukacinės programos

Išsamiau »»»
Kauno miesto muziejuje:  
Ekskursija „Kaunas pasroviui ir prieš srovę“
Ekskursija po ekspoziciją pakvies susipažinti su Kaunu nuo seniausių laikų iki tarpukario. Keliaudami palei Nemuną pamatysime, kaip skirtingais laikais kauniečiai rengėsi, kuo užsiėmė, kaip atrodė pats miestas. Sužinosime, kokie įvykiai turėjo įtakos miesto raidai, atrasime Kauno simbolius. Ekspozicijoje galėsite pasimatuoti drabužius, surasti savo šeimos pavardę, pažaisti žaidimą ir net gauti prizą! Išsamiau »»»
Laikrodžių muziejuje:  
Edukacinė programa „Mano draugas – Laikrodukas“
Praktiniame užsiėmime susipažinsime, iš kokių detalių susideda laikrodukas: išardysime laikrodį (modelį) ir aptarsime kiekvieną detalę, jos reikšmę. Išsiaiškinę  laikrodžio konstrukciją, gaminsime savo laikroduką - modeliuką: iš kartono išsikirpsime ciferblatą, patys susirašysime valandas, pritvirtinsime rodykles ir, žinoma, būtinai dekoruosime, spalvinsime ciferblatus. Šį savo „sukonstruotą“ laikroduką panaudosime mokydamiesi pažinti valandas.
Lietuvos švietimo istorijos muziejuje:
Edukacinė programa „Kaip skaito tėtis“
Edukacijos metu su mažaisiais muziejaus lankytojais žaisime teatrą. Jame bus aktoriai ir žiurovai, scenarijus ir režisierius. Šioje edukacijoje skaitymas taps žaidimu. Jos tikslas – skatinti moksleivių skaitymo balsu gebėjimą bei gebėjimą sekti skaitomą tekstą. Tetralizuoti skaitymai prisidės ugdant mąstančius, emociškai sveikus ir turinčius lakią fantaziją vaikus.
Vytauto Didžiojo karo muziejuje:
Edukacinė programa „Sudėk pergalę!“
Tai didžiulės dviejų žymiausių XVI ir XVII a. Lietuvos kariuomenės laimėtų mūšių dėlionės. Sudėję jas, susipažinsime su dailės kūriniais, sužinosime karvedžių taktines gudrybes, išrinksime to laikotarpio kariams būdingus ginklus ir šarvus. Parengę karius kovai, patys galėsime užsidėti šalmą, pasimatuoti pirštines. Išsamiau »»»
Vytauto Didžiojo karo muziejuje:
Edukacinė programa „Lietuva NATO gretose. Afganistanas“ (1–12 klasių mokiniams)
Žiūrimas filmas apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės karių gyvenimą ir buitį, atliekamos praktinės užduotys ir diskutuojama apie Lietuvos karių tarnybos ypatumus toli nuo tėvynės, galiausiai vaikai užsidės šalmą, apsivilks neperšaunamą liemenę, palies kario ginklą. Išsamiau »»»
Energetikos ir technikos muziejuje:
Velnių muziejuje:
Edukacinė programa „Raganos Kankaros puota“
(pradinių klasių moksleiviams)

Užsiėmimo metu vaikai bus kviečiami į raganos Kankaros puotą. Gaminsime stebuklingą eliksyrą, šoksime raganiškus šokius, šnabždėsime užkalbėjimus, bursime ir darysime stebuklus. Sužinosite, kaip išmokstama skraidyti, kuo kvepia ragana ir kaip ją atpažinti!
Vadovė – Justė Valiokaitė. Užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 3 Lt, lydinčiam asmeniui – nemokamai. Grupes registruoti iš anksto tel. (8 ~ 37) 22 94 75.
Išsamiau »»»
Kernavės archeologijos ir istorijos muziejuje:
Edukacinė programa „Gyvoji archeologija – kelionė į praeitį“
Atnaujinta edukacinė programa Kernavėje! Užsiėmimai vyksta naujoje edukacinėje klasėje – dirbtuvėje. Atvykite pas mus – laiko ratu kartu keliausime į įspūdingą Kernavės istorinę praeitį, susipažinsime su paslapčių kupinu archeologų darbu, bandysime „prakalbinti“ archeologinį radinį ir savo rankom paliesti tai, ką paliko mūsų protėviai prieš šimtus ir tūkstančius metų... Išsamiau »»» 
Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse:
Edukacinė programa „Atverta istorija“
Vienas iš Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso tikslų – su tragiška XX a. vidurio Lietuvos istorija supažindinti jaunimą. Atsižvelgiant į mokinių amžių ir mokytojų pageidavimus, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vykdoma muziejinė edukacinė programa „Atverta istorija“ siūlo apžvalgines ekskursijas, edukacinius užsiėmimus ir dokumentinių filmų peržiūras. Išsamiau »»»
Trakų istorijos muziejuje:
Edukacinė programa „Viduramžių karyba“
Užsiėmimai vyksta Trakų salos pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje. Čia susipažinsite su viduramžių karybos ypatumais, galėsite palyginti XIII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių aprangą, ginkluotę. Sužinosite, kaip kito riterio šarvuotė, kuo kalavijas skiriasi nuo kardo, arbaletas nuo lanko. Pamatysite, kaip buvo gaminama arbaleto templė.
Praktinėje užsiėmimo dalyje galėsite apžiūrėti ginklų ekspoziciją.
Užsiėmimo metu gali būti organizuojamas šaudymas iš lankų ir arbaletų (šaudoma kunigaikščių rūmų terasoje su profesionaliais instruktoriais).
Programa skirta moksleiviams nuo 7 metų amžiaus ir suaugusiesiems. Išsamiau »»»
Vinco Mykolaičio Putino memorialiniame bute-muziejuje:
Programa pradinių klasių moksleiviams „Žaidžiame poeziją“ Užsiėmimas „Eilėraštis-dėlionė“
Vaikams išdalinamos kortelės su iškarpytais vaikiško eilėraščio teksto žodžiais. Dėliodamas juos pradinukas kuria savo eilėraštį ar posmą. Kiekvienas moksleivis gauna skirtingų autorių eilėraščius. Visiems edukacinės programos dalyviams baigus kurti, kiekvienas garsiai skaito savo poeziją. Vėliau jie perskaito, kokį eilėraštį iš tų pačių žodžių yra sukūręs vaikų literatūros autorius. Išsamiau »»»
Baltijos gintaro meno centre:
Amato demonstravimas
Baltijos gintaro meno centras į gintaro apdirbimo pamokėles kviečia visus, norinčius pajusti ir  pamatyti gintaro grožį bei šilumą. Programų trukmė, pobūdis, žmonių skaičius gali keistis pagal Jūsų norus ir mūsų galimybes.  Tai puiki dovana ir vaikams, ir suaugusiesiems. Ekskursija ir gintaro apdirbimo pamokėlės gali būti vedamos lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis.
Papuošalų gamybos procesą demonstruoja profesionalus menininkas, Dailininkų sąjungos narys Raimundas Padleckas.
Smulkesnė informacija tel. (8 ~ 5) 212 04 99, el. paštu: bgmc@ambergallery.lt

Daugiau edukacinių programų:

A. Matučio memorialiniame muziejuje

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje

Akmenės krašto muziejuje

Alytaus kraštotyros muziejuje

Arklio muziejuje

B. Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“

Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje

Birštono sakraliniame muziejuje

Biržų krašto muziejuje „Sėla“

Druskininkų miesto muziejuje

Europos centro muziejuje „Europos parkas“

Genocido aukų muziejuje

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje

Jono Basanavičiaus sodyboje-muziejuje

Juozo Gruodžio memorialiniame muziejuje

Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute-muziejuje

Jurbarko krašto muziejuje

Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje

Kauno IX forto muziejuje 

Kauno miesto muziejuje

Kauno paveikslų galerijoje

Kelmės krašto muziejuje

Kėdainių krašto muziejuje

Kretingos muziejuje

Kupiškio etnografijos muziejuje

Laikrodžių muziejuje

Lazdijų krašto muziejuje

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

Lietuvos jūrų muziejuje

Lietuvos dailės muziejuje

Lietuvos liaudies buities muziejuje

Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

M. Žilinsko dailės galerijoje

Maironio lietuvių literatūros muziejuje

Marijampolės kraštotyros muziejuje

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje

Miniatiūrų muziejuje

Molėtų krašto muziejuje

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

Palangos gintaro muziejuje

Panevėžio kraštotyros muziejuje

Pasvalio krašto muziejuje

Prano Domšaičio galerijoje

Prienų krašto muziejuje

Radvilų rūmų muziejuje

Raseinių krašto istorijos muziejuje

Rokiškio krašto muziejuje

Salomėjos Nėries memorialiniame muziejuje

Skuodo muziejuje

Šiaulių „Aušros“ muziejuje

Taikomosios dailės muziejuje

Vaikų literatūros muziejuje

Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje

Veisiejų krašto muziejuje

Vilniaus paveikslų galerijoje

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

Žemaičių dailės muziejuje

Žemaičių muziejuje „Alka“

Žemaičių vyskupystės muziejuje