EN / DE / FR 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
 

edukacinės programos Antano Jonyno memorialiniame muziejuje  

 

Pažintis su Antanu Jonynu

Jūsų laukia įdomus pasakojimas apie poeto vaikystę, mokyklinius metus, visuomeninę veiklą, gyvenimo iššūkius, sėkmes ir nesėkmes siekiant savų tikslų, o visa tai, ką išgirsite, turėsite prisiminti spręsdami kryžiažodį ir atlikdami kūrybines užduotis.

 

Reginčios rankos

Ką reiškia būti aklam? Kaip jaučiasi aklas žmogus? Kaip jis skaito, rašo? Eina į parduotuvę? Kaip jis žino, kada į stotelę atvyko jam reikalingas autobusas? Kokią pagalbą galime pasiūlyti patys? Atsakymus į visus klausimus sužinosite dalyvaudami edukaciniame užsiėmime.

 

Literatūrinis Alytus

Tai nepaprastas užsiėmimas! Iš Jonynų sodybos keliausime Alytaus literatų takais, susipažinsime ne tik su Alytaus ir šio krašto poetais: Antanu Jonynu, Jurgiu Kunčinu, Konstantinu Bajerčiumi, Ksaveru Sakalausku-Vanagėliu, bet ir jų kūryba, vietomis, kurios įkvėpė juos kurti.

 

Bitute pilkoji, iš kur medų nešioji

Edukacinė programa vyksta Jonynų sodybos kiemelyje ir sode. Jos metu sužinosite, kaip gyvena bičių šeimyna, ką ji veikia, kaip dirba, kaip namuose tvarkosi, kodėl bitės ne visus gelia. Apžiūrėsime įvairius avilius. Visa tai ir dar daugiau galėsite sužinoti ir pamatyti apsilankę Jonynų sode!

 

Kap gimtuosna kraštuosna šneka

Kuo gi ši edukacinė programa išskirtinė? Ogi tuo, kad tai nėra jokia edukacinė programa, tai – žaidimas, ir ne bet koks, o stalo. Šio žaidimo metu sužinosite pagrindinius lietuvių kalbos tarmių bruožus. Šio žaidimo metu susipažinsite su įdomiausiu kalbos sluoksniu – žodynu. Išsiaiškinsite, ką reiškia nakabis, blizgatė, straublys ir daug kitų žodžių. O jeigu pakeisime žaidimo taisykles ir paprašysime draugo suvaidinti šių žodžių reikšmę?!

Šis edukacinis užsiėmimas turi lengvą ir sudėtingą variantą. Šį žaidimo variantą sudaro žaidimo lenta, 215 kortelių iš 5 temų. Tikslas – greičiau už kitą komandą, atsakius į kortelių klausimus, pasiekti finišą.

Edukacinės programos kūrimą finansavo Kultūros rėmimo fondas.

 

 

 

 

 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2016.09.19
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute