EN / DE / FR / RU 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
Kontaktai
Informacija lankytojui
  Apie galeriją  
Ekspozicija
Parodos
  Rinkiniai  
  Edukacija  
  Kitos žinios  
Renginių archyvas
   


Animuotas interaktyvus žaidimas „Tapybos pamoka“. Išsamiau >


Kultūros nakties akimirkos


Akcija „Muziejų naktis“ Virtuali galerija >


Su Vilniaus miesto kortele
– nemokamai. Išsamiau >Muziejai | Lietuvoje | Miestuose ir rajonuose | Vilnius | Vytauto Kasiulio dailės muziejus 

Lietuvos dailės muziejaus eksponatai LIMIS sistemoje

Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Nuotr. Tomo Kapočiaus

Ekspozicija. Nuotr. Andriaus Valužio

Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Nuotr. Tomo Kapočiaus

Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Nuotr. Tomo Kapočiaus

V. Kasiulis. Mulen Ružas. XX a. 9 deš.

Vytautas Kasiulis prie paveikslo „Gatvelė Monmartre Paryžiuje“

Muziejaus atidarymo nuotraukos >
Vytauto Kasiulio dailės muziejus
(Lietuvos dailės muziejaus padalinys)

Kontaktai
Adresas: A. Goštauto g. 1, LT–01104 Vilnius.
Tel. (8 ~ 5) 261 67 64 (budėtojas), 243 11 37 (vedėja), 243 11 38 (ekskursijos).
El. paštas kasiuliomuziejus[at]ldm.lt
Svetainė internete: http://www.ldm.lt/VKDM/Index.htm
Vedėja – Ilona Mažeikienė.

Informacija lankytojui

Darbo laikas
antradieniais – šeštadieniais 11–18 val.
sekmadieniais 12–17 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba vieną valanda trumpiau.   
Įrengti specialūs keltuvai neįgaliesiems.

Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 6 Lt  (1,74 €);
bilieto kaina su nuolaida – 3 Lt (0,86 €).

50 proc. nuolaida:
moksleiviams, studentams ir asmenims, Tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) nariams, būtinosios tarnybos kariams, pensininkams, Lietuvos dailininkų sąjungos nariams, vienam asmeniui, lydinčiam vieną neįgalų lankytoją, kuriam nustatytas 0–25 proc. ir 30–40 proc. darbingumo lygis.

Nemokamai lanko:
ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. ir 30–40 proc. darbingumo lygis, Lietuvos Respublikos muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, mokytojai, lydintys mokinių grupes, kuriose ne mažiau kaip 10 asmenų, turizmo firmų, gidų gildijos nariai, kurie lydi ne mažiau kaip 10 Lietuvos Respublikos piliečių grupę ar ne mažiau kaip 5 asmenų užsieniečių grupę.
Nuolaidos ir lengvatos taikomos lankytojui pateikus jo priklausymą nurodytoms asmenų grupėms įrodantį pažymėjimą. 

Ekspozicija
Muziejuje saugoma ir eksponuojama dailininko našlės Bronės Kasiulienės dovanota ir jos sūnaus Vytauto Kasiulio Lietuvai perduota 950 Vytauto Kasiulio kūrinių kolekcija, archyvas.
Naujojo meno muziejaus ekspozicijoje retrospektyviai pristatomi visi menininko kūrybinių ieškojimų laikotarpiai, suteikiama galimybė Lietuvos visuomenei kuo pilniau ir visapusiškiau pažinti talentingo lietuvio, unikalaus stiliaus kūrėjo meno pasaulį. Ekspozicijos papildymui kūrinius skolino Lietuvos išeivijos dailės fondas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Rolandas Valiūnas, Elena Bradūnaitė (JAV).
Audiogidų ekskursijų tekstai >   
Audiogidų ekskursijų tekstai su informacija, skirta perėjimui nuo vieno eksponato prie kito > 
Audiogido garso įrašus rasite prie eksponatų LIMIS virtualiose parodose.

Parodos
Be nuolatinės ekspozicijos, muziejuje veikia ir keičiamų nacionalinių ir tarptautinių parodų centras.

Vytautas Kasiulis
Pasaulyje pripažinto lietuvių menininko Vytauto Kasiulio (1918–1995) darbai šiandien puošia Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejus, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijas. Vytautas Kasiulis meno kritikų pelnytai buvo laikomas vienu įdomiausių XX a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų. Į Europos Menų sostinę po studijų ir dėstytojavimo Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute (vėliau – Meno mokykloje) bei Freiburgo Dailės ir amatų mokykloje Kasiulis atvyko kaip subrendęs menininkas, jau pelnęs apdovanojimų įvairiuose konkursuose, surengęs ne vieną personalinę, palankių recenzijų sulaukusią parodą. 1948 metais Kasiulis pradėjo naują savo kūrybos pripažinimo etapą Paryžiuje. Būdamas be galo imlios meninės natūros kūrėjas, patekęs į savo svajonių miestą, jis kardinaliai pakeitė savo tapymo manierą bei kūrybos pobūdį, įsiliedamas į Paryžiaus meno bendruomenę kaip lygiavertis savito ir originalaus stiliaus kūrėjas. 1960 metais dailininkas įsigijo pirmą nuosavą dailės galeriją, kur eksponavo ir garsių Paryžiaus mokyklos atstovų kūrinius, vėliau ją iškeitė į didesnę ir respektabilesnę Galerie Royal Paryžiaus centre, kurioje didžia dalimi energingosios dailininko žmonos Bronės Kasiulienės dėka vyko aktyvi parodinė ir komercinė veikla iki 1990 metų.

Paryžiuje Vytautas Kasiulis atsiskleidė kaip įvairiapusis menininkas, pasireiškęs tapybos, grafikos, knygų iliustracijos srityse. Brandžiojo laikotarpio dailininko meniniam braižui būdinga ekspresija, kolorito rafinuotumas, dekoratyvumas, ironiškas žvilgsnis. Vytauto Kasiulio kūriniuose paprasto gyvenimo scenos virsta keistu, tarp realybės ir fantazijos balansuojančiu reginiu. Daugelis meno kritikų, rašiusių apie dailininko kūrybą, lygino jį su Raouliu Dufy, Georges Rouault, Marcu Chagallu ir kitais garsiais Paryžiaus mokyklos tapytojais, kartu pabrėždami jo individualumą ir talento autentiškumą.

Kitos žinios
Muziejus lankymui duris atvėrė 2013 m. birželio 28 d. istorinėje Vilniaus mokslo bičiulių draugijos (1907–1939) buveinėje, XX a. pradžios neoklasicistinio stiliaus rūmuose (projekto autoriai inž. Henrikas Wojnickis ir Janas Trojanas).
Anuometinėje Lelevelio (dabar – A. Goštauto) gatvėje Vilniaus krašto inteligentijos pastangomis buvo sukurtas daugiafunkcis kultūros židinys: draugijos pastate glaudėsi archyvas, biblioteka, muziejus su vertingais meno rinkiniais, vyko renginiai, draugijos narių susirinkimai.
2012 m. istorinis pastatas rekonstruotas ir modernizuotas Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo programos, Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis, jį pritaikant šiuolaikiniams muziejaus poreikiams.
Šiandien pastate veikia nuolatinė dailininko Vytauto Kasiulio kūrybos ekspozicija, įrengtos parodų salės, konferencijų ir renginių centras, vyksta muzikos vakarai. Pagrindinė muziejaus misija – saugoti ir eksponuoti dailininko našlės Bronės Kasiulienės 2010 m. Lietuvai dovanotą ir jų sūnaus Vytauto Kasiulio perduotą 950 dailininko kūrinių kolekciją bei asmeninį archyvą.

Tomo Kapočiaus, Andriaus Valužio, Antano Lukšėno nuotr.

 

Dalintis:
 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2016.04.11
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute