EN / DE / FR 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
 

edukacinės programos Energetikos ir technikos muziejuje

Informaciją apie edukacines programas galima gauti paskambinus telefonu (8 ~ 5) 278 20 85 arba el. paštu info[at]emuziejus.lt

 

Edukacinė programa „Vilnius ir muzika klausymosi procese“

Energetikos ir technikos muziejaus pramoginės edukacinės programos „Vilnius ir muzika klausymo procese" metu senieji Vilniuje pagaminti muzikos atgaminimo aparatai – patefonas, juostinis ir kasetinis magnetofonai – prikeliami antram gyvenimui! Traškant vinilinei plokštelei ir besisukant magnetinei juostai, pasineriame į užburiantį muzikos pasaulį!

Programos metu dalyviai susipažįsta su viniline plokštele, sužino, kokiu būdu muzika į ją įrašoma, kokius efektus galima išgauti su magnetine juosta, ką asmens įvaizdžiui reiškė nešiojamas kasetinis magnetofonas ir kas įvyko, kad muzikos atgaminimo aparatai vis mažėjo iki delno dydžio.

Pasakojimas iliustruojamas muzikiniais pavyzdžiais, parodomi videokadrai iš pirmųjų Vilniaus diskotekų ir klausomasi lietuviškų muzikos įrašų iš Energetikos ir technikos muziejaus auksinio muzikos fondo.
Atsineškite perklausai savo mėgstamos muzikos įrašų – plokštelių, kasečių ar juostų. Pasiklausysime kartu!

Trukmė – 1 val. 30 min.
Grupės dydis – iki 15 dalyvių.

 

Edukacinė programa „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“

Atnaujintoje Energetikos ir technikos muziejaus edukacinėje programoje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ dalyviai kviečiami priimti iššūkį – daugiau iliuzijų, interaktyvumo bei netikėtų atradimų!
Užsiėmimo dalyviai ne tik sužino, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas ar pareidolija, bet ir juokiasi iš dirbtinės perspektyvos, stebisi judančiais paveikslėliais, gėrisi 3D anaglifais ir eksperimentuodami atranda kitų stulbinančių optinių apgaulių!

Siūlome mobilųjį edukacinės programos variantą – atvažiavę į mokyklą, suorganizuosime užsiėmimą Jūsų klasėje. Mobiliosios programos kaina priklausys nuo to, kaip toli yra mokykla.

Trukmė – 1 val. 30 min.
Programa skirta 1–12 klasių mokiniams.
Grupės dydis – iki 30 dalyvių.

 

Edukacinė programa „Žemės planeta kišenėje“ (8–12 klasių moksleiviams)

Senovės lietuviai manė, kad Žemė – tai lėkštės formos plokštuma. Virš jos Saulė kasdien pakyla iš savo rūmų rytuose, o vakare nusileidžia į jūrą nusiprausti. Buvo laikai, kai žmonija nežinojo Žemės dydžio, nežinojo, ar ji apvali. Mokslininkai ilgus metus pašventė atsakymams į šiuos klausimus rasti.
Ar žinote, kad XIX a. Lietuvoje buvo pradėta viena didžiausių Žemės matavimo misijų? Šios misijos rezultatas – Struvės geodezinis lankas – UNESCO Pasaulio paveldo objektas.

Edukacinės programos „Žemės planeta kišenėje“ dalyviai:
sužinos apie visuomenėje mažiau žinomus geodezijos/topografijos mokslus;
išmoks žemėlapio sudarymo pagrindų ir išbandys tai praktikoje;
supras, kaip dirbo senųjų laikų topografai, geodezininkai bei keliautojai;
susipažins su Struvės geodeziniu lanku.

Trukmė – 1 val. 30 min. Grupės dydis – iki 20 dalyvių. Išsamiau >

 

Edukacinė programa „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje“ Edukacinė programa „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje“ (6–12 klasių moksleiviams, šeimoms ir visiems, besidomintiems fotografija)

Mes įrodysime, kad pasaulis telpa degtukų dėžutėje!
Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su fizikiniais ir cheminiais reiškiniais, vykstančiais fotografavimo ir fotojuostos ryškinimo metu, išmoks pasigaminti vienkartinį fotoaparatą iš degtukų dėžutės ir juo fotografuoti, susipažins su fotolaboratorijos įranga bei išsiryškins savo fotoaparatu padarytą kadrą.

Užsiėmimo trukmė – 2 valandos. Išsamiau >

 

Edukacinė programa „Kodėl močiutės mezga kojines? Pramoninė gamyba ir rankų darbas“ Edukacinė programa „Kodėl močiutės mezga kojines? Pramoninė gamyba ir rankų darbas“ (6–12 klasių moksleiviams)

Ar nustebtum, jei du tavo bendraklasiai nusipirktų vienodas kuprines? Masinė vienodų daiktų gamyba mūsų gyvenimui teikia labai daug patogumų. Vienam daiktui sugedus, lengvai pakeisime jį kitu. Tereikia nueiti į parduotuvę. Bet ar visada taip buvo? KODĖL MOČIUTĖS VIS DAR MEZGA KOJINES?... Kas buvo prieš atsirandant masinei gamybai? Ir išvis kaip ji atsirado? Ši edukacinė programa kviečia atsigręžti į ne itin tolimą praeitį, paieškoti atsakymų į šiuos klausimus bei savo rankomis pasigaminti kai ką ypatingo...

Užsiėmimo trukmė – 1 val. 30 min. Išsamiau >

 

Nuotraukos iš Energetikos ir technikos muziejaus

 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2017.05.23
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute