EN / DE / FR / RU   
Ieškoti Paieška
Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS  
Muziejai | Virtualios galerijos | Virtualios parodos portale www.muziejai.lt | Raseinių krašto istorijos muziejus | Virtuali paroda „Renginiai Raseinių krašto
istorijos muziejuje“ 
Virtuali paroda „Renginiai Raseinių krašto istorijos muziejuje“
 

Neformalusis suaugusiųjų švietimas

Jau daugelį metų Raseinių krašto istorijos muziejuje vykdoma kryptinga neformalaus švietimo programa leidžia atlikti kai kurias išvadas ir numatyti perspektyvą.
Išskirtinai muziejuje yra galimybė pamatyti ir pažinti daugumą Lietuvos materialinės ir dvasinės kultūros sričių. Pažintinė veikla (praktinė ir teorinė) – muziejaus lankytojo kūrybinis procesas.
Raseinių krašto istorijos muziejus keletą metų organizuoja įvairiapusę meninę-kūrybinę veiklą suaugusiems Raseinių krašto žmonėms: dailės studijos suaugusiesiems, amatų atgaivinimo programos (pynimo iš vytelių, audimo, lipdymo iš molio, vilnos vėlimo ir kt.) užsiėmimai (2012–2013 m.); kūrybinės dirbtuvės muziejuje, savaitgaliniai vilnos vėlimo ir lipdymo iš molio mokymai besidomintiems kūryba ir tradicine kultūra, meno ir etnokultūros užsiėmimai TAU studentams (2014–2015 m.).
Suaugusiųjų susidomėjimas įvairiomis kūrybinėmis, tradicinius amatus gaivinančiomis programomis auga, nes tai ne tik įdomiai praleistas laisvalaikis su bendraminčiais, tai ir galimybė saviraiškai, kūrybinių gebėjimų bei įgūdžių ugdymui. Įgyti gebėjimai ir įgūdžiai skatina pasitikėjimą, pozityvumą, atvirumą bendravimui ir pokyčiams.
2015 m. muziejuje surengti 22 meno krypties užsiėmimai suaugusiems lankytojams.
Edukacinėse programose „Vilnos vėlimas“ (18 užsiėmimų) ir „Lipdymas iš molio“ (20 užsiėmimų) dalyvavo TAU studentai, kiti lankytojai.
Matome, kad dailės ir etnokultūros pažinimas susipina su istorijos ir kalbos pažinimu; kūryba žadina asmenybės galias ir gebėjimus gyventi visuomenėje, analizuoti įvairius gyvenimo reiškinius ir orientuotis materialinėse ir dvasinėse vertybėse; susitikimai muziejuje – saviraiškos kelias, ieškojimas, kūryba, savos „technikos“ atradimas; krašto istorijos žinojimas ir kūrimas – pilietinės visuomenės stiprinimas.

[I puslapis]   [II puslapis]   [III puslapis]   [IV puslapis]

raseiniu_dailes_studija01**
raseiniu_dailes_studija02**
raseiniu_dailes_studija03**
raseiniu_dailes_studija04**
raseiniu_dailes_studija05**
raseiniu_dailes_studija06**
raseiniu_dailes_studija07**
raseiniu_dailes_studija08**
raseiniu_dailes_studija09**
raseiniu_dailes_studija10**
raseiniu_dailes_studija11**
raseiniu_dailes_studija12**
raseiniu_dailes_studija13*

    [I puslapis]   [II puslapis]   [III puslapis]   [IV puslapis]                                     Virtuali paroda sukurta 2016 m. sausio 25 d.
Tekstai muziejininkėsVitos Tarvydienės,
Raseinių rajono savivaldybės Etninės kultūros globos tarybos narės 

© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Atnaujinta 2016.01.26