EN / DE / FR / RU 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
Kontaktai
Informacija lankytojui
Rinkinys
Ekspozicija
Būsimos parodos
Kultūrinė, šviečiamoji
veikla
Edukacinės programos
Leidiniai
Muziejaus skyriai
Muziejaus padaliniai
Istorijos fragmentai
  Renginių archyvas  
   


2015 08 27 – 2015 10 19
Paroda „kloja drobules“, kūrybinės dirbtuvės ir liaudiška vakaronė Išsamiau »

 

 

 

 

 

 

Muziejai | Lietuvoje | Miestuose ir rajonuose | Klaipėda | Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Mažosios Lietuvos istorijos muziejusmažosios Lietuvos istorijos muziejus

Kontaktai
Adresas: Didžioji Vandens g. 6, LT-91246, Klaipėda.
Tel. (8 ~ 46) 41 05 23 (administracija), 31 21 39 (buhalterija), 41 05 27, 41 05 24 (lankytojų aptarnavimas).
Faksas (8 ~ 46) 31 21 39.
El. paštas: info[at]mlimuziejus.lt 
Muziejaus svetainė internete: http://www.mlimuziejus.lt
Direktorius – dr. Jonas Genys.

Informacija lankytojui

Darbo laikas:
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Kalvystės muziejuje, Pilies muziejuje:
antradieniais – šeštadieniais 10–18 val.
Lobis, rastas 1962 m. Gargžduose. XVII a. antroji pusė
Nedirbama valstybinių švenčių dienomis.
Skulptūrų parke apsilankymo laikas neribojamas.

Bilieto kaina:
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Kalvystės muziejuje:
suaugusiesiems – 5 Lt (1,45 €);
moksleiviams, studentams (pateikus Lietuvos studento pažymėjimą), pensininkams, neįgaliems asmenims, būtinosios tarnybos kariams (pateikus pažymėjimą), studentams su tarptautiniais ISIC ir pedagogams su ITIC pažymėjimais – 2,5 Lt (0,72 €).
Pilies muziejuje:
suaugusiesiems – 6 Lt (1,74 €);
moksleiviams, studentams (pateikus Lietuvos studento pažymėjimą), pensininkams, neįgaliems asmenims, būtinosios tarnybos kariams (pateikus pažymėjimą), studentams su tarptautiniais ISIC ir pedagogams su ITIC pažymėjimais – 3 Lt (0,87 €).
Skulptūrų parke apsilankymas nemokamas.

Ekskursijų laikas, kainos:
II–V nuo 10 val. iki 16 val. – Mažosios Lietuvos istorijos, Pilies bei Kalvystės muziejuose.
I-V nuo 10 val. iki 16 val. – Skulptūrų parke.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Kalvystės muziejuje, Pilies muziejuje:
lietuvių kalba (grupei iki 25 asmenų) – 15 Lt (4,34 €) (suma be bilietų kainos – papildomai reikia įsigyti bilietus);
užsienio kalba (grupei iki 25 asmenų) – 25 Lt (7,24 €) (suma be bilietų kainos – papildomai reikia įsigyti bilietus).
Skulptūrų parke lietuvių kalba – 15 Lt (4,34 €) (bilietų papildomai įsigyti nereikia).
Ekskursijos užsakomos iš anksto tel.: (8 ~ 46) 41 05 27 (Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bei Pilies muziejuje), (8 ~ 46) 41 05 24 (Skulptūrų parke), (8 ~ 46) 41 05 26 (Kalvystės muziejuje).  

Edukacinio užsiėmimo kaina:
II–V nuo 10 val. iki 16 val. – Mažosios Lietuvos istorijos, Pilies bei Kalvystės muziejuose.
I-V nuo 10 val. iki 16 val. – Skulptūrų parke.
Visų edukacinių užsiėmimų kainos
Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel.: (8 ~ 46) 41 05 27 (Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bei Pilies muziejuje), (8 ~ 46) 41 05 24 (Skulptūrų parke), (8 ~ 46) 41 05 26 (Kalvystės muziejuje).

Lengvatos
50 proc. nuolaida (pateikus atitinkamą pažymėjimą) taikoma: mokiniams, studentams, pensininkams, neįgaliems asmenims ir būtinosios tarnybos kariams.

Kitos paslaugos
Eksponatų fotografavimas ir kopijavimas dauginimui ir platinimui
Patalpų nuoma kultūriniams renginiams
Archeologiniai tyrinėjimai
Prekyba leidiniais ir suvenyrais
Išsamiau apie kitas muziejaus teikiamas paslaugas >

Mažajai Lietuvai būdingas knygų įrišimasRinkiniai
Archeologijos rinkinys
Dokumentų rinkinys
Spaudos rinkinys
Ikonografijos rinkinys
Etnografijos ir tautodailės rinkinys
A. Forbeko kolekcija
J. Tatorio kolekcija
D. Varkalio kolekcija
Dailės rinkinys

Ekspozicija
Viename seniausių Klaipėdos senamiesčio namų, pastatytame XVIII a. pabaigoje, įsikūręs didžiausias Klaipėdos krašto istorijos muziejus. Čia jūs galėsite susipažinti su pagoniška ir krikščioniška krašto kultūra, paklaidžioti senųjų kartografų žemėlapiais, suprasti, kaip formavosi Rytų Prūsija ir Klaipėdos kraštas. Pamatysite senąją Klaipėdą atvirukuose ir fotografijose. Čia eksponuojami K. Eulenšteino ir kitų dailininkų tapybos darbai. O besidomintys šio krašto amatais pamatys ne tik kuo puošdavosi šio krašto žmonės, bet ir kokius avilius bitėms iš šiaudų rišdavo.

Muziejaus padaliniai

Kalvystės muziejus
Adresas: Šaltkalvių 2,2a, LT-91246, Klaipėda.
Darbo laikas: antradieniais – šeštadieniais 10–18 val.
Kalvystės muziejaus pastatasBilieto kaina: suaugusiesiems – 5 Lt (1,45 €); moksleiviams, studentams, pensininkams, būtinosios tarnybos kariams – 2,5 Lt (0,72 €).
Veikianti kalvė pačiame Klaipėdos miesto centre! Apsilankykite Kalvystės muziejuje ir įsitikinkite patys. Muziejus įsikūręs rekonstruotame pastate, priklausiusiam žinomam Klaipėdos šaltkalviui Fr. Grimui (Fr. Grimm). Kiemelyje Jus pasitiks Klaipėdos krašte kaldinti metaliniai kryžiai. Kalvėje – autentiški įrankiai, dumplės, žaizdras, dar menantys žymų meistrą G. Kackę (G. Katzke). Muziejuje rasite tik uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges ir tik čia galėsite pamatyti, kokiomis klumpėmis avėjo arkliai.

Pilies muziejus
Adresas: Pilies g. 4, LT-91240, Klaipėda.
Darbo laikas: antradieniais – šeštadieniais 10–18 val.
Bilieto kaina: suaugusiesiems – 6 Lt (1,74 €); moksleiviams, studentams, pensininkams, būtinosios tarnybos kariams – 3 Lt (0,87 €).
Ar žinote, kokia miesto vardų Klaipėda ir Memelis kilmė?
Kaip vystėsi miestas XIII–XX a.?
Kad miestas buvo valdomas švedų, prancūzų, vokiečių?
Jei ne... skubėkite į Pilies muziejų!
Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį – pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu. Makete vaizduojama Klaipėdos pilis ir miestas XVII  a. antroje pusėje. 20 vietų kino salėje susipažinsite su Klaipėdos miesto sovietine kino kronika, o patys smalsiausieji išvys miesto viziją XXI a.
Užsukite į vieną moderniausių muziejų Lietuvoje!

Skulptūrų parkas
Adresas: tarp K. Donelaičio, Liepų, Trilapio ir S. Daukanto gatvių, Klaipėda.
Parko lankymas nemokamas, laikas neribojamas.

Skulptūrų parkas įrengtas senųjų miesto kapinių vietoje. 1820 m. čia buvo įrengtos visų krikščioniškųjų konfesijų kapinės. 1945–1959 metais klaipėdiečiai ir apylinkių gyventojai dar naudojosi kapinėmis. Vėliau jos buvo apleistos, nuniokotos.
1975 m. Klaipėdos vykdomojo komiteto sprendimu buvo nutarta kapines panaikinti, jų vietoje formuoti skulptūrų parką. Išlikę antkapiniai paminklai ir tvorelės išmontuoti, dalis jų eksponuojama Kalvystės muziejuje.
1977–1991 m. Smiltynėje buvo rengiami skulptorių simpoziumai, kurių metu sukurti kūriniai statomi parke. Šiuo metu 10 ha parko teritorijoje eksponuojami 117 įvairios tematikos meninių darbų, kuriuos sukūrė 61 skulptorius.

Muziejaus skyriai

Archeologijos ir restauravimo skyrius vykdo archeologinius tyrimus ir priežiūrą Klaipėdos mieste bei apskrityje. Nuo 1990 m. sistemiškai tyrinėja viduramžių Žardės gyvenvietę. Apdoroja ir kaupia archeologinių kasinėjimų metu sukauptą archeologinę medžiagą. Konservuoja ir restauruoja muziejines vertybes: popieriaus, keramikos, medžio dirbinius, senovinius baldus.

Istorijos skyrius kaupia ir sistemina dokumentus, ikonografiją, kartografiją, formuoja pagrindinę muziejaus ekspozicijos dalį.

Etnografijos skyrius renka ir sistemina lietuvininkų buitį, tradicijas ir papročius atspindinčius eksponatus, rengia kalendorinėms šventėms skirtas parodas bei edukacinius renginius. 

Fondų apskaitos ir apsaugos skyrius vykdo muziejaus eksponatų apskaitą ir priežiūrą, užtikrina reikiamas jų saugojimo sąlygas.

Edukacijos ir ryšių su visuomene skyrius ruošia ir atnaujina edukacinių užsiėmimų, ekskursijų dalykinę medžiagą, veda ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus, organizuoja edukacinius-metodinius renginius, jų reklaminę medžiagą, ruošia edukacinių programų projektus ir aktyviai dalyvauja švietimo, leidybinėje ir informacinėje veikloje.

Senovės amatų besimokantKultūrinė, šviečiamoji veikla
Knygų, katalogų rengimas ir leidyba
Edukacinės programos
Mokslinės konferencijos
Įvairūs kultūros renginiai

Istorijos fragmentai
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus buvo įkurtas 1924 m. birželio 24 d. Muziejus neturėjo nuolatinių patalpų, negausūs buvo ir rinkiniai. 1931 m. muziejus turėjo 84, 1934 m. – 965, 1938 m. – 1545 eksponatus.
1939 m. Klaipėdos krašto muziejus buvo uždarytas.
1949 m. vasario 5 d. muziejus atkurtas, pavadinant Klaipėdos kraštotyros muziejumi. 1950 m. muziejus gavo 3 kambarius sename (past. 1855 m.) Liepų g. 7, o 1958 m. perėmė savo žinion visą pastatą. Dar 1950 m. ten buvo įrengta pirmoji ekspozicija ir atvertos durys lankytojams. Muziejus tuo metu turėjo 1542 eksponatus.
Nuo 1954 m. imta rengti išvykas eksponatams rinkti, 1959–1960 m. pradėti registruoti Klaipėdos rajono archeologijos paminklai.
1964 m. buvo įrengta pirmoji nuolatinė ekspozicija.
1966 m. Nidoje buvo įkurtas Klaipėdos kraštotyros muziejaus filialas – Kuršių nerijos istorijos muziejus, kuriam buvo perduoti visi su Kuršių Nerija ir mariomis susiję eksponatai.
1967 m. kraštotyros muziejuje buvo įsteigtas Jūrų skyrius, ilgainiui išaugęs į savarankiką Lietuvos jūrų muziejų.
Per pirmuosius veiklos dešimtmečius išaugo eksponatų skaičius: 1955 m. muziejus turėjo 2791, 1970 m. – 13321, 1980 m. – apie 19000 eksponatų.
1988 m. birželio 17 d. Klaipėdos kraštotyros muziejus pervadinamas Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, perduodant jam senovinius fachverkinius pastatus senamiestyje, Didžiojoje vandens gatvėje.
1992 m. rugpjūčio 5 d. prie senojo turgaus, Šaltkalvių gatvėje, buvo atidarytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus filialas – Kalvystės muziejus.
2002 m. rugpjūčio 1d. Klaipėdos piliavietėje princo Frydricho poternoje atidarytas Pilies muziejus. Ši ekspozicija supažindina su XIII – XVII a. Klaipėdos miesto ir pilies raida.
2006 m. rugpjūčio 1 d. restauruotose princo Karlo bastiono poternose ir kazematuose buvo atidarytas Pilies muziejaus ekspozicijos tęsinys, supažindinantis Klaipėdos pilies ir miesto raida XVIII – XX a.
Nuo 2006 m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejui pavesta rūpintis M.Mažvydo skulptūrų parko skulptūrų priežiūra, restauravimu, renginių parke organizavimu ir integravimu į miesto kultūrinę erdvę ir turizmą.
Steigėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė.

K. Demerecko nuotraukos

Dalintis:
 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2015.08.05
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute