EN / DE / FR / RU 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
Kontaktai
  Informacija lankytojui   
  Rinkinys   
  Ekspozicija  
  Istorijos fragmentai  
  Kitos žinios  
   Muziejai | Lietuvoje | Miestuose ir rajonuose | Kaunas | Kauno technologijos universiteto muziejus
Kauno technologijos universiteto centriniai rūmai, kurių I aukšte yra muziejaus ekspozicija. Nuotr. Ričardo Šaknio Kauno technologijos universiteto centriniai rūmai, kurių I aukšte yra muziejaus ekspozicija. Nuotr. Ričardo Šaknio
Ekspozicijos „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto“ fragmentas. Nuotr. Ričardo Šaknio Ekspozicijos „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto“ fragmentas. Nuotr. Ričardo Šaknio
Ekspozicijos „Laikas ir žmonės“ fragmentas. Nuotr. Ričardo Šaknio Ekspozicijos „Laikas ir žmonės“ fragmentas. Nuotr. Ričardo Šaknio
Kauno politechnikos instituto sportiniai prizai 1969–1989 m. Nuotr. Ričardo Šaknio
Kauno politechnikos instituto sportiniai prizai 1969–1989 m. Nuotr. Ričardo Šaknio
Aukštųjų kursų klausytojo Juozo Indriūno pažymėjimas, 1920–1921 m. Nuotr. Ričardo Šaknio
Aukštųjų kursų klausytojo Juozo Indriūno pažymėjimas, 1920–1921 m. Nuotr. Ričardo Šaknio

Kauno Technologijos universiteto muziejus

Kontaktai
Adresas: K. Donelaičio g. 73, LT-44029 Kaunas
Tel. (8 ~ 37) 30 06 33
El. paštas audrone.veilentiene[at]ktu.lt
Svetainė internete http://muziejus.ktu.lt 
Muziejaus vedėja – dr. Audronė Veilentienė

Muziejus įkurtas Kauno technologijos universiteto centriniuose rūmuose. Ekspozicija „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto“ yra pirmo aukšto fojė, kita jos dalis „Laikas ir žmonės“ – 108 kabinete.

Informacija lankytojui

Darbo laikas
Ekspozicija „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto“ pirmo aukšto fojė lankoma darbo dienomis 8–17 val.
Dėl ekspozicijos antrosios dalies lankymo ir ekskursijų kreiptis darbo dienomis 8–17 val. tel. (8 ~ 37) 30 06 33.

Rinkinys
Muziejaus rinkinį sudaro eksponatai, susiję su Kauno technologijos universiteto istorija: Aukštųjų kursų Technikos skyriaus, Lietuvos (vėliau – Vytauto Didžiojo) universiteto Technikos fakulteto, Kauno (Kauno Vytauto Didžiojo) universiteto techniškųjų fakultetų, Kauno politechnikos instituto bei Kauno technologijos universiteto raida. Čia kaupiamos rektorių, dekanų, profesorių ir kitų žymių žmonių, fakultetų pastatų, interjero, katedrų, laboratorijų, istorinių įvykių, švenčių fotografijos, dokumentiniai filmai, spauda ir dokumentai (laikraščių pirmieji ir jubiliejiniai numeriai, istorinės knygos, atsiminimai, rankraščiai, svarbesni dokumentai, studijų knygelės, diplomai, atvirukai); Universiteto ir jo padalinių suvenyrai ir sportiniai prizai; dovanos, dovanotos Universitetui ar jo padaliniams; rektorių, profesorių ir kitų asmeniniai daiktai, portretai, baldai; įvairių laikotarpių mokymo priemonės ir prietaisai.

Ekspozicija
2010 m. sausio 27 d., minint Aukštųjų kursų 90-ąsias įkūrimo metines, atidaryta nauja muziejaus ekspozicija „Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto“, kuri supažindina su reikšmingiausiais Kauno technologijos universiteto istorinės raidos etapais ir pasiekimais, čia dirbusiais ir besimokiusiais žmonėmis. Ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių.
Pirmojoje dalyje, esančioje KTU centrinių rūmų pirmo aukšto fojė, atsispindi Universiteto ištakos, raidos etapai ir padalinių istorija, eksponuojami fizikos ir chemijos laboratorijų prietaisai, naudoti mokymo procese dar tarpukariu ir išsaugoti Antrojo pasaulinio karo metu, kai buvo susprogdintas Fizikos-chemijos institutas; Kauno politechnikos instituto mokslininkų prof. Kazimiero Ragulskio ir prof. Ramučio Bansevičiaus sukurti pirmieji pasaulyje pjezoelektriniai robotai ir kiti čia sukurti ir mokymo procese naudoti prietaisai. Universiteto istoriją iliustruoja nuotraukos iš Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo karo ir Genocido aukų muziejų fondų, dokumentai iš Lietuvos centrinio valstybės, Lietuvos ypatingojo bei KTU archyvų.
Antrojoje dalyje „Laikas ir žmonės“ Universiteto istorija atsiveria per žmones, kurie čia dirbo ar mokėsi įvairiais istorijos tarpsniais. Eksponuojami jų diplominiai darbai, disertacijos, dokumentai, asmeninai daiktai, studentų statybinių būrių atributika, dovanos ir kiti eksponatai.
Ekspozicijos autorė – KTU muziejaus vedėja dr. Audronė Veilentienė, architektas – Vidmantas Miliūnas, dizaineris – Alfonsas Bendžius.

Istorijos fragmentai
Muziejaus pradžia laikomi 1965 metai, kai tuometinio Kauno politechnikos instituto (KPI) administracijos nutarimu buvo atidarytas pirmojo KPI rektoriaus prof. Kazimiero Baršausko (1951–1964) atminimo kambarys. 1974 m. kovo 15 d. gretimame kambaryje pradėjo veikti visuomeninis KPI komjaunimo istorijos muziejus, kuris įkurtas tuometinio rektoriaus Marijono Martynaičio iniciatyva. Tuo metu muziejaus patalpos buvo KPI centrinių rūmų (K. Donelaičio g. 73) ketvirtame aukšte, vėliau persikėlė į trečią aukštą. Šiuo metu ekspozicija veikia pirmame aukšte. 2009 m. kovo 27 d. KTU muziejus buvo įteisintas kaip žinybinis muziejus rektoriaus įsakymu patvirtinus jo nuostatus.
2010 m. liepos 29 d. pradėjo veikti KTU virtualiojo muziejaus svetainė (http://muziejus.ktu.lt), kurioje galima susipažinti su Universiteto istorija, muziejaus veikla, pamatyti ekspozicijas ir parodas.

Kitos žinios
Muziejaus steigėjas – Kauno technologijos universitetas.

 

Dalintis:
 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2012.04.14
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute