EN / DE / FR 
  Paieška  
Ieškoti    Į pradžią Laiškai Svetainės struktūra NEĮGALIESIEMS / KŪRĖJAI / RĖMĖJAI   
 

edukacinės programos juozo gruodžio memorialiniame muziejuje

 

Nauja! „Atspėk dainą“

 (9–12 klasių mokiniams, studentams, suaugusiesiems, šeimoms)

Tai azartiška, linksma, muzikinė edukacinė programa, kurios metu išgirsite kompozitoriaus Juozo Gruodžio solinių ir chorinių dainų, atliksite su jomis užduotis, o aplenkę priešininkų komandas, laimėsite puikius prizus.

Užsiėmimo trukmė – 45 min.       

 

„Svečiuose pas Juozą Gruodį“

(ilgalaikė; ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams)

Ši programa skirta jauniausiems muziejaus lankytojams. Jos metu trumpai pristatoma muziejaus ekspozicija, papasakojama įdomių faktų apie kompozitoriaus J. Gruodžio kūrybą ir gyvenimą. Po to dalyviai kviečiami atlikti užduotis  nuotaikingoje užduočių knygelėje. Visus atsakymus lankytojai galės rasti muziejuje, todėl su užduotimis susitvarkys visi!
Priimama iki 25 žmonių.
Programos trukmė 45 min.

 

„Jūratė ir Kąstytis“

(ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių moksleiviams, jaunimui ir suaugusiesiems)

Teatralizuoto užsiėmimo metu dalyviai patraukliai, žaismingai ir profesionaliai bus supažindinti su kompozitoriaus J. Gruodžio (baleto „Jūratė ir Kąstytis“ muzika) gyvenimu ir kūryba.
Kompozitoriaus darbo kabinete,  prieš prasidedant edukacijai, skambant linksmai dainai apie jūrą, vaikai pamatys menines vaizdines nuotraukas apie paslaptingą povandeninį gyvenimą: pasakiškas jūros undinėles, perlus, jūros žuvytes ir gintarėlius. Skambant kompozitoriaus J. Gruodžio baleto „Jūratė ir Kąstytis“ muzikai skaitoma J. Mačiulio-Maironio poema „Jūratė ir Kąstytis“.  Išsirinkę popierinius poemos personažus-lėles ir juos atitinkančius trafaretus, vaikai juos spalvina ir kiekvienas trumpai apibūdina savo pasirinktą personažą, kurį galės pasiimti namo parodyti savo tėveliams.
Edukacija skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams.
Vyresnieji edukacijos dalyviai pasiskirstę vaidmenimis, išsirinka savo personažui tinkamus drabužius ir  vaidina skaitydami savo personažo žodžius.
Po spektaklio edukacijos dalyviai diskutuoja apie jų suvaidintus personažus, iškeldami gėrio ir blogio problemas, konfliktines situacijas, paliesdami paaugliams aktualią meilės temą.
Po diskusijų – piešinių konkursas: „Nupiešk savo suvaidintą herojų“. Trims geriausių piešinių autoriams įteikiami laimėtojų diplomai ir specialūs muziejaus įsteigti prizai.

 

„Arbatėlė pas tetą Stasę“

(įvairaus amžiaus dalyviams bei šeimoms su vaikais)

Edukacijos metu dalyviai susipažins su ekspozicija ir memorialiniais kambariais. Daugiau dėmesio bus skiriama kompozitoriaus J. Gruodžio žmonai Stasei Petrauskaitei-Gruodienei bei vienam iš jos originalių pomėgių – figūrėlių lankstymui iš saldainių popieriukų. Pristačius unikalią figūrėlių kolekciją, dalyviai, gerdami arbatą ir vaišindamiesi saldainiais, patys bandys sukurti figūrėles iš popierėlių ir išgirs dar daugiau įdomių istorijų iš Juozo ir Stasės Gruodžių gyvenimo.
Edukacija skirta įvairaus amžiaus dalyviams bei šeimoms su vaikais, ypač tinkama šaltuoju metų laiku. 

 

„Surask!“

(dalyviams nuo 6 metų amžiaus)

Tai – aktyvus užsiėmimas, kuris vyksta Juozo Gruodžio sode šiltuoju metų laiku.
Edukacijos metu vaikai susipažįsta su ekspozicija, J. Gruodžio namo, sodo, o vėliau – ir muziejaus atsiradimo istorija. Akcentuojant raktinius žodžius ir eksponatus, žaisdami dalyviai seka iliustruotomis nuorodomis, sukabintomis ant medžių, kol suranda paslėptą lobį.

 

Ekskursija „Juozo Gruodžio gyvenimas ir kūryba“

(įvairaus amžiaus moksleiviams, suaugusiesiems)

Lankytojai chronologiškai supažindinami su Juozo Gruodžio kūryba, jo ir jo žmonos asmeniniu, profesiniu, kultūriniu, visuomeniniu gyvenimu. Pasakojama apie namo statybą, aplinką (sodą, augintinius). Pristatomi du memorialiniai kambariai su išlikusiais autentiškais baldais ir asmeniniais daiktais. Ekskursija pagyvinama įvairiom asmeninėm  istorijom ir nutikimais.
Trukmė – 30–45 min., priklausomai nuo amžiaus.

 

Edukacinės programos kaina – 20 Lt (5,79 €).
Papildomai reikia įsigyti muziejaus lankymo bilietą kiekvienam lankytojui: suaugusiesiems – 6 Lt (1,74 €), moksleiviams, studentams ir senjorams – 4 Lt (1,16 €).

Išankstinė registracija telefonu (8 ~ 37) 733 371, el. p. gruodis[at]kaunomuziejus.lt

 

 

 
Į viršųĮ viršų
© Lietuvos dailės muziejus, © Lietuvos muziejų asociacija. ISSN 1648-8857 Atnaujinta 2016.10.18
Administruoja Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams Matematikos ir informatikos institute